Vestuvių planuotoja Viktorija Prokofjeva siūlo atkreipti dėmesį į septynias didžiausias klaidas, kurias jaunavedžiai daro ruošdamiesi savo meilės šventei.

1. Tinkamai nepaskirsto prioritetų
Dauguma nesusipratimų ir problemų planuojant šventę įvyksta dėl prieštaringų lūkesčių. Prieš pradėdami planuoti vestuves būtinai pamąstykite, ko norite, kaip abu įsivaizduojate šventę, kas joje svarbiausia, o kam galbūt nereikėtų skirti daugiau dėmesio. Ieškokite kompromisų. Taip bus ne tik patiems aiškiau ir lengviau planuojant, bet ir paprasčiau bendraujant su paslaugų tiekėjais.

2. Nesusikalbėjimas
Klauskite, klauskite ir dar kartą klauskite! Jei rezervavote vietą, kurios kaina pasirodė keistai maža, tai dar nereiškia, kad ji tokia ir yra. Tik vestuvių dienai priartėjus galite sužinoti, kad teks atskirai mokėti stalų, kėdžių nuomą, už viršvalandžius, o po 3 val. ryto šeimininkai gali paprašyti skirstytis, nes „tokios taisyklės“. Todėl pabandykite visą tai išsiaiškinti iki rezervuojant vietą, kad paskui netektų gailėtis.

3. “Per mūsų vestuves tikrai nebus lietaus!”
Tai vienas blogiausių įsitikinimų, kuris gali sugriauti visus Jūsų planus. Net „jei lis, tai kažką sumąstysime ekspromtu“ netinka. Būtinai kruopščiai suplanuokite, ką veiksite, jei vestuvių dieną užkluptų lietus, numatykite uždaras ar po stogu esančias vietas fotografuotis, įsigykite skėčių sau ir svečiams. Be to, praverstų turėti krepšelį daiktų, kurie jus išgelbės, jei vis tik sušlaptumėte. Jame turėtų būti plaukų džiovintuvas, rankšluostis bei plaukų priežiūros priemonės, kosmetikos, jei tektų taisyti šukuoseną bei makiažą.

4. Paskutinė minutė
Niekada nėra per anksti planuoti vestuves. Jau prieš metus galite dairytis vietos, fotografo, operatoriaus ir kitų svarbių vestuvių komponentų. Kuo anksčiau pradėsite, tuo didesnį pasirinkimą turėsite. Nereikės derintis prie laisvų datų ar gailėtis, kad mėgstamas fotografas jau užimtas.

5. Per didelis pasitikėjimas
Aklai nepasitikėkite visais „specialistais“ – pradedant vestuvių planuotojais ir baigiant floristais bei fotografais. Prašykite rekomendacijų, darbų pavyzdžių, kalbėkitės. „Fotografavau labai daug vestuvių“ – dar nereiškia, kad fotografas išties savo srities ekspertas.

Skaitykite daugiau.